CoinBABA Kullanıcı Sözleşmesi

1. Taraflar

1.1. Tanım

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (sözleşme) ve sözleşmenin ayrılmaz parçaları olan eklerle birlikte oluşan CoinBABA Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle 'Kullanım Sözleşmesi' olarak anılacaktır), “Megabit Bilişim A.Ş.’’ (bundan böyle kısaca CoinBABA olarak anılacaktır) ile elektronik işlem platformuna üye olan, üyelik formu alanında adı, soyadı, e-posta adresi ve diğer ek bilgi- belgeleri beyan eden “Kullanıcı” arasında, Kullanıcı'nın platforma üye olması anında ve platformda sunulan hizmetleri kullanırken karşılıklı hak ve yükümlülükleri belirtmek amacı ile düzenlenmiştir.

İşbu Kullanım Sözleşmesi kapsamında CoinBABA ve Kullanıcı birlikte taraflar olarak anılacaktır.

1.2. Hükümlülük

İşbu Kullanım Sözleşmesi kapsamında CoinBABA’ ya ait olan elektronik işlem platformu ve diğer online uygulamalardan faydalanacak olan kullanıcı, işbu sözleşmenin kullanıcının platforma kayıt olacağı andan başlayarak yürürlüğe gireceğini, sözleşmede yer alan düzenlemelere uygun davranmakla yükümlü olduğunu kabul eder.

1.3. Amaçlar

CoinBABA, mevcut kanun hükümleri ve ilgili yasal mevzuat çerçevesinde kullanıcılarına, alım - satım hizmetini verecek olduğu kripto paraların; serbest rekabet şartları altında kolay ve güvenilir bir altyapı hizmetiyle şeffaf, etkin, rekabetçi, dürüst ve istikrarlı bir ortamda alınıp satılabilmesini sağlamayı amaç edinmiştir. Buna ilişkin, alım-satım emirlerini sonuçlandıracak şekilde bir araya getirmek veya bu emirlerin bir araya gelmesini kolaylaştırmak ve oluşan fiyatları tespit ve ilan etmek üzere piyasalar, pazarlar, platformlar ve sistemler ile teşkilatlanmış kripto para piyasaları oluşturmak, kurmak ve geliştirmek,  yönetmek ve işlemek, kullanıcıların güvenliğini sağlamak CoinBABA’ nın asıl amacıdır.

Kullanıcı; CoinBABA’nın hazırlayıp kullanıma sunduğu platform üzerinden serbest rekabet şartları altında kolay ve güvenli bir şekilde şeffaf, etkin, rekabetçi, dürüst ve istikrarlı bir ortamda kripto para alış-satışını yapabilecektir.

2. Tanımlar

2.1. CoinBABA

Esentepe Mah. Kore Şehitleri Cd. No:16/1 Istanbloom Plaza D:51 Şişli İstanbul Türkiye adresinde mukim Megabit Bilişim A.Ş.’ yi ifade eder.

2.2. Kullanıcı

CoinBABA platformlarına üye olan ve platformda sunulan hizmetlerden yararlanan gerçek yada tüzel kişiyi ifade etmektedir.

2.3. Tebligat Adresi

İşbu kullanım sözleşmesinde, platform sahibi CoinBABA’ nın yasal adresi ve iletişim bilgileri ile, kullanıcının yasal iletişim ve adres bilgilerini içermektedir. Kullanıcının platforma kayıt olurken vermiş olduğu bilgiler, CoinBABA tarafından kayıt altına alınmaktadır.

2.4. Platform

Kullanıcının, CoinBABA tarafından sunulan kripto para piyasasını kullanabilmesi için işlemlerini yapacak olduğu elektronik işlem platformu ve online uygulamaları kapsamaktadır.

2.4.1. Elektronik İşlem Platformu

CoinBABA tarafından sunulacak olan hizmetlerin yer aldığı https://coinbaba.net alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan internet sitesidir. Elektronik İşlem Platformu bundan sonra kısaca ‘’ site ‘’ olarak anılacaktır.

2.4.2. Online Uygulamalar

CoinBABA platformuna bilgisayar, cep telefonu, tablet vb. cihazların internet tarayıcı uygulamaları harici diğer uygulamalar (Google Play Store, App Store, vb. ) üzerinden indirilebilen, platforma kayıt olurken kullanıcı tarafından oluşturulmuş, kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapılabilen CoinBABA tarafından sunulan hizmetlerin yer aldığı uygulamalardır.

 

2.5. Kripto Para

Crypto ve currency kelimelerinin bir araya getirilerek oluşturulan terime ‘’cryptocurrency’’ (kripto (şifreli) para) denilmektedir. Kripto para; Kriptografik/şifreli olarak güvenli işlem yapılabilen, ek dijital para arzına olanak sağlayan dijital değerler olmakla birlikte alternatif para birimidirler ve aynı zamanda dijital paradırlar.

Kripto paralar, merkezi elektronik paraların ve bankacılık sistemlerinin aksine, merkezi olmayan yapıdadırlar. Dünyanın her yerine transfer edilebilen ve transfer edildikleri her yerde aynı değeri taşımakla birlikte, bir banka yada şirket tarafından kontrol edilemeyen, fiyatını kullanıcıların belirlediği ve oluşan fiyatın arz- talep ilişkisine göre oluşmakta olduğu bir para birimidir.

2.6. Kripto Para Cüzdanı

Kripto para adreslerini ve onların şifrelerini tutan kripto paraların saklanabildiği, muhafaza edilebilen, biriktirebilen bir bilgisayar dosyasıdır. Kripto paralar bu adresler arasında transfer edilir. Kripto para cüzdan adresleri rastgele oluşturulan kriptografik açık anahtar eşleridir.

2.7. Piyasa

CoinBABA tarafından, platformlar üzerinden kripto para alış / satışına olanak verilen ve tamamen alıcı / satıcı tarafından fiyat oluşturulan pazarı ifade eder.

2.8. Alıcı

Piyasada geçerli olan para birimi ile kripto para satın almak isteyen kullanıcıyı ifade eder.

2.9. Satıcı

Kripto parasını platform üzerinden piyasaya süren ve kendi satış fiyatını belirterek (platform üzerinden emir girerek) kripto parasını satan kullanıcıyı ifade eder

2.10. Bedel

Girilen emirin, al / sat kapsamında fiyatını ifade eder.

2.11. Miktar

Girilen emirin, işlem kapsamındaki adetini ifade eder.

2.12. Alış Bedeli

Alıcının piyasada belirtmiş olduğu alış fiyatını ifade eder.

2.13. Satış Bedeli

Satıcının piyasada belirtmiş olduğu satış fiyatını ifade eder.

2.14. Minimum Para Yatırma Miktarı

CoinBABA tarafından açıklanan, platformlar üzerinden işlem yapılması için sisteme yüklenmesi gereken en az para bedelini ifade eder.

2.15. Minimum Para Çekme Miktarı

CoinBABA tarafından açıklanan, platformlar üzerinden yapılan alış / satış işlemleri sonunda kullanıcının kendi banka hesabına çekmek istediği minimum para çekme bedelini ifade eder.

2.16. Maksimum Para Çekme Miktarı

CoinBABA tarafından açıklanan, platformlar üzerinden yapılan alış / satış işlemleri sonunda kullanıcının kendi banka hesabına çekmek istediği maksimum para çekme bedelini ifade eder.

2.17. Minimum İşlem Miktarı

CoinBABA tarafından açıklanan, platformlar üzerinden yapılabilecek olan en az alış / satış miktarını ifade eder.

2.18. Emir

Kullanıcı tarafından, platform üzerinde alım / satım işlemi yapmak için girilmesi gereken işlemi ifade eder.

2.19. Kullanıcı Bilgileri

Kullanıcının CoinBABA platformunda yapacak olduğu işlemler kapsamında, platforma kaydetmiş olduğu kişisel (kimlik bilgileri /  banka hesap bilgileri, vb.)  bilgileri ifade eder.

2.20. Banka Hesap Numarası

CoinBABA’ nın ve Kullanıcının, CoinBABA platformlarında aktif şekilde alım / satım işlemleri yapabilmesi için para al / gönder işlemlerini yapacak olduğu, kullanıcının ve CoinBABA’ nın adına kayıtlı herhangi bir bankanın hesabını tanımlamak için oluşturulmuş, müşteriye özel numarasını ifade eder.

2.21. Hesap Dönemi

CoinBABA, kullanıcılarına ay içinde yapmış oldukları işlem karşılığında e-fatura gönderecektir. Faturaya esas tarihleri içeren süre işlem dönemi olarak ifade edilir.

2.22. Hesap Özeti

Vergi usulüne göre, kayıtların tutulması gereken ilgili dönem aralığıdır. Vergi Usül ve Kanunlarına göre, kayıtlar hesap dönemi itibariyle tutulur.

CoinBABA, Türk Vergi Kanunlarına göre bir vergi mükellefi olup, platformda yapılmış olan her bir işlem için, vergi ödemekle mükellefdir.

2.23. Fatura

CoinBABA tarafından, kullanıcının hesap dönemi içerisinde yapmış olduğu al / sat işlemleri için Vergi Usül ve Kanunlarına göre, kullanıcıya tebliğ edilen bedeli gösteren evrakı ifade eder.

2.24. Vergi

Kullanıcıların ve CoinBABA’ nın Türkiye Cumhuriyeti Vergi Usül ve Esaslarına göre tabi oldukları kazançlardan mevcut yasa, yönetmelik, tebliğlere göre vermeleri gereken tamamı Devlet Tasarrufuna giden bedeli ifade eder.

2.25. İşlem

Platform üzerinde al / sat yapmak için girilen emirin al /sat kapsamında gerçekleşmesi durumunu ifade eder.

2.26. İşlem Hacmi

Belirli zaman dilimi aralığında, gerçekleşen işlemlerin toplamını ifade eder.

2.27. İşlem Tarihi

İşlemin gerçekleştiği tarihi AA-GG-YYYY formatında belirten tarihi ifade eder.

2.28. İşlem Zamanı

İşlemin gerçekleştiği anı, HH(24):MM(60) formatında belirten zamanı ifade eder.

2.29. Bülten

CoinBABA tarafından kullanıcılarına bilgi vermek üzere, belirli zaman aralıklarında çıkarılan resmi duyuruları ifade eder.

2.30. Günlük Açılış Fiyatı

Piyasanın 24 saatlik zaman diliminde, almış olduğu ilk işlem değerini ifade eder.

2.31. En Düşük Fiyat

24 saatlik işlem dönemi içerisinde, al / sat işlemleri içerisinde oluşan en düşük fiyatı ifade eder.

2.32. En Yüksek Fiyat

24 saatlik işlem dönemi içerisinde, al / sat işlemleri içerisinde oluşan en yüksek fiyatı ifade eder.

2.33. Günlük Değişim

24 saat içinde oluşan piyasa fiyatının, bir önceki güne göre fiyatsal ve yüzdesel durumunu gösteren rakamsal karşılığını ifade eder.

2.34. Günlük Aralık

24 saat içinde oluşan piyasa koşullarının, en düşük ve en yüksek aralığını gösteren rakamsal değeri ifade eder.

2.35. Son Fiyat

Piyasa koşullarının göstermiş olduğu al / sat kapsamında gerçekleşen en son işlemlerin fiyatını ifade eder.

2.36. Son Eşleşme

Oluşan son fiyatı belirleyen al / sat kapsamında birbirini eşleyen al / sat emirlerinin işleme dönmüş halini ifade eder.

2.37. Açık Teklifler

Piyasanın al / sat işlemleri kapsamında, işleme dönüşmesi için piyasa yapıcılar ve alıcılar tarafından girilmiş emirleri ifade eder.

2.38. Piyasa Yapıcı

Piyasa ortamında satış emri için en iyi alıştan yüksek, alış emri için ise en iyi satıştan düşük fiyat giren kullanıcıyı ifade eder.

2.39. Piyasa Alıcı

Piyasa ortamında satış emirleri için en iyi alış ile eşit yada daha düşük, alış emirleri için ise en iyi satış ile eşit ya da daha yüksek fiyat giren kullanıcıyı ifade eder.

2.40. Hacim

24 saat içerisinde oluşan toplam al / sat miktarının kripto parasal karşılığını ifade eder.

2.41. Hesap Onayı

Kullanıcının CoinBABA platformunda, kripto para alım / satım işlemleri yapabilmesi için gerekli belge ve bilgileri beyan ederek kullanıcı hesabının onaylanması işlemini ifade eder.

2.42. Onaysız Hesap

CoinBABA platformuna kayıt olan kullanıcının, evraklarının inceleme süresinde olduğu yada kullanıcı tarafından eksik evrak yüklenmesi sonucu oluşan hesap türüdür. Platforma kayıt olan her hesap, onaylanmadığı sürece onaysız hesap olarak adlandırılacaktır.

2.43. Onaylı Hesap

CoinBABA platformuna kayıt olan kullanıcının gerekli tüm evrak / bilgi / belgeleri yüklemesi sonucu, CoinBABA platform çalışanları tarafından gerekli inceleme yapılarak hesabın onaylanmasını ifade eder.

2.44. Hesap Çeşitleri

CoinBABA platformunda kayıtlı olan kullanıcılarının belirli periyot diliminde aktif alım / satım işlemlerine göre, dahil olacak olduğu sınıfları tanımlamaktadır.

2.45. Şüpheli İşlem, Hesaba Şüpheli Erişim

CoinBABA tarafından tespit edilen, piyasa kullanıcılarının mevduatlarının güvenliğini tehlikeye düşürecek şüphe veya şüpheyi gerektirecek işlemleri ifade eder.

2.46. Para ve Kripto Para Çeşitleri

TL

Türk Lirası

USD

Amerikan Doları

EUR

Euro

BTC

Bitcoin

BCH

Bitcoin Cash

ETH

Ethereum

LTC

Litecoin

XRP

Ripple

 

Yukarıda listelen para birimlerinin değiştirilmesi, eklenmesi veya çıkarılması CoinBABA’nın inisiyatifinde olup müşteri işbu sözleşmeyi onaylayarak bunu peşinen kabul etmiştir.

3. Hükümler

3.1. Kullanıcı Hesabının Açılması

Kullanıcı, CoinBABA’ ya alım/satım emri iletmeye başlamadan önce işbu Kullanım sözleşmesini eklerini inceleyerek tüm maddeleri kabul etmiş sayılır. Kullanıcı hesabının CoinBABA ekibi tarafından doğrulanması için, kayıt ekranında listelenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru beyanla doldurmakla, talep edilen belge ve ek dosyaları platforma yüklemekle yükümlüdür.

3.2. Kullanıcının Yükümlülükleri

Kullanıcı, kendisinin doğrudan platform üzerinden gerçekleştirdiği tüm işlemlerin ve sonuçlarının, piyasada gerçekleştiğini bildiğini ve işlemlerinin sonuçlarının tamamen kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder.

3.3. Emirlerde Bulunması Gereken Esaslar

Platform, kullanıcıdan gerçekleştirmek üzere herhangi alış / satış emri aldığında bunu emir listesine eklemektedir. Kullanıcı verdiği emirlerde aşağıda yer alan hususlara dikkat etmesi gerekmektedir;

 • İşleme konu kripto ve mevduat para cinsi
 • Emir tipi
 • Emrin fiyat ve miktarı

3.4. Emirlerin İletilmesi

Kullanıcılar piyasa koşulları kapsamında, al / sat işlem emirlerini CoinBABA tarafından hazırlanan hazır modüller üzerinden iletir.

3.5. Emir Tipleri

Kullanıcı girmiş olduğu emirleri kendi girer, platform girilen tüm emirleri anlık olarak emir listesine ekler. Anlık piyasa koşullarına bağlı olarak emir eşleşmesi durumunda alış / satış işlemi gerçekleşmektedir.

Platform, kullanıcıların girmiş olduğu emirlerden oluştuğu için anlık olarak emir almaktadır.

3.5.1. Market Emir

Hızlı işlem kapsamında, geçerli satış fiyatı üzerinden kripto para al / sat işlemi gerçekleştirmek için girilen emir tipidir.

3.5.2. Limit Emir

Piyasa hareketine bağlı olarak, kullanıcının hedef al / sat fiyatlarını girerek açık emir pozisyonunda duran emir tipidir.

3.5.3. Stop Emir

Piyasa hareketine bağlı olarak, girilen açık emirin belirlenen limit değerlerinden sonra aktife dönerek işleme dahil olacağı emir tipidir.

3.6. Emir Gerçekleşmesi

Kullanıcıların girmiş olduğu emirler, anlık piyasa koşullarına bağlı olarak eşleşmesi durumunda alış / satış işlemi gerçekleşmektedir.

3.7. Emir İptali

Kullanıcı girmiş olduğu emirin gerçekleşmesini istemediği hallerde, emri iptal edebilmektedir. Kullanıcının emir iptalini geç yapmasından dolayı işlemin gerçekleşmesinden CoinBABA sorumlu değildir.

3.8. İşlem Zamanı

Kullanıcının girmiş olduğu emirin, işleme dönme anıdır.

3.9. Platform Çalışma Saatleri

Kullanıcılar, piyasaya tüm platformlar aracılığıyla 7 gün 24 saat emir girebilirler.

3.10. Fikri Mülkiyet ve Gizlilik

Kullanıcı, platformun ürün ve hizmetlerini bu kullanım sözleşmesinde yazılan amaçlar dışında kullanma hakkına sahip değildir. Kullanıcı, platformun sunmuş olduğu hizmetleri ticari sır niteliğinde olduğunu ve bunların profesyonel emek, zaman ve para harcanarak geliştirilmiş bir çalışma olduğunu kabul eder. Kullanıcı, platformun ticari sırlarını yayınlamayacak, dağıtmayacak veya böyle bir bilgiyi üçüncü kişilere sağlamayacaktır. Kullanıcı hiç bir şekilde CoinBABA’ nın platform ve diğer ürün, hizmetlerini kopya etmeyecek, ayrıştırmayacak ve bu amaçlara hizmet edecek çalışmalar yapmayacaktır.

3.11. Sözleşmenin Tadili

Kullanım sözleşmesinin hükümlerinde; yasal mevzuatta değişiklik yapılarak CoinBABA tarafından uygulanması zorunlu bir değişiklik olması halinde, piyasa şartlarında değişiklik olması durumunda herhangi bir bildirimde bulunmaya gerek olmaksızın, CoinBABA tüm hakları saklı kalmak şartıyla sözleşmede tadil yapabilme hakkına sahiptir. İşbu kullanım sözleşmesinin 11. Maddesinde de açıkça belirtildiği üzere; ‘’Kullanıcı, platforma erişim sağladığı tarihte geçerli olan Kullanım Sözleşmesinin tüm maddelerini kabul etmiş sayılır.’’ hükmü uygulanacaktır.

3.12. Kullanıcı Bilgileri ve Platforma Kayıt

Kullanıcı, CoinBABA platformuna kayıt olurken kimlik bilgilerini ve diğer belgelerini modüller üzerinden yükleyerek kullanıcı hesap onayı alması gerekmektedir.

CoinBABA, Türk vatandaşı olan ve olmayan gerçek kişiye platforma kayıt olanağı vermektedir.

Tük Vatandaşı gerçek kişilerin platformda onaylı hesap sahibi olması esnasında istenen belgeler

 • Nüfus  Cüzdanı ön / arka yüz bilgileri                                                                         

Tük Vatandaşı olmayan gerçek kişilerin platformda onaylı hesap sahibi olması esnasında istenen belgeler;                          

 • Pasaport Belgesinin ön / arka yüz bilgileri  

                                          

4. Amaçlar

İşbu kullanım sözleşmesi ile platformda bulunan hizmetler kullanılırken CoinBABA ve kullanıcı arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülükler belirtilmiştir.

CoinBABA olarak, platforma kayıt olan kullanıcılar arasında kripto para alış / satışı için ‘’aracılık’’ hizmeti sağlanmaktadır.

Kullanıcılar kendi kararları ile, kendi mevduatları kapsamında CoinBABA’ nın kullanımına sunmuş olduğu platform üzerinden kripto para alış / satış işlemini gerçekleştirebilecektir.

CoinBABA hiç bir şekilde piyasa fiyatı oluşturma, fiyatları manipüle etme gibi şüpheli işlemler yapmayacak olup piyasa şartları ve durumlar platform kullanıcıları tarafından oluşturulacaktır.

5. Hak ve Yükümlülükler

5.1. Kullanıcı Hak ve Yükümlülükleri

5.1.1.

Kullanıcı, platformu kullanabilmesi için 18 yaşından büyük ve tam fiili ehliyeti durumda olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının bu bilgiyi hatalı vermesi nedeniyle doğabilecek / doğan tüm zararlara ilişkin mesuliyet kullanıcıya aittir. Kullanıcının hatalı / yanlış bilgi vermesinin tespiti halinde CoinBABA kullanım sözleşmesinin  akıbeti hakkında, durumun Türk Medeni Kanunlarına göre ortaya çıkarılma durumuna göre, tek taraflı bildirimde bulunmaksızın sözleşmeyi askıya alma/ fesh etme hakkına sahiptir.

5.1.2.

Kullanıcılar platformda hesap sahibi olmak için bir üye formu doldurur. İşlem yapmak isteyen kullanıcılar, işbu kullanım sözleşmesinin 3.12. maddesinde açıkça belirtildiği gibi kullanıcı türüne göre kimlik, diğer bilgilerini belgelemek zorundadır. Aksi takdirde, CoinBABA’ nın işlem yapmamak ya da hiç kayıt almama hakkı tek taraflı olarak saklıdır.

5.1.3.

Platforma üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden kullanıcı doğrudan sorumludur. İlgili belgelerin CoinBABA tarafından ilk üyelik esnasında kontolü esnasında eksik evrak yüklenmesi durumunda kayıt modülleri kayıt onayı vermeyecektir. Yüklenen belgelerde yanlış bilgi-tutarsızlık-eksik bilgi olması durumunda CoinBABA hesap onayı vermeyecektir.

5.1.4.

CoinBABA tarafından talep edilmekte olan kimlik ve adres bilgilerini içeren  belgeler Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve Mevzuatlarına uyarlı olması amacıyla talep edilmekte olup, yetkili makamlarca talep edilmesi halinde ilgili makamlar ile paylaşılacaktır.

5.1.5.

İşbu kullanım sözleşmesinin 5.1.16., 7.7. maddelerinde geçerli olan haller dışında kullanıcıya ait kimlik ve adres bilgileri hiçbir gerçek ve ya tüzel kişi ile paylaşılmayacağını CoinBABA taahhüt eder.

5.1.6.

Platforma kayıt olurken oluşturulan şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve CoinBABA servislerinin kullanılması halinde CoinBABA hiçbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca kullanıcı bu doğrultuda CoinBABA’ yı gayrı kabili olarak rücu ettiğini kabul beyan ve taahhut etmektedir.

5.1.7.

Kullanıcının platform hesabında, kullanıcının hatasından doğan veya doğacak (şifresini kaybetmesi, platformun yüklü olduğu cihazı çaldırması, vb.) her türlü zarar ve / veya kayıplardan dolayı CoinBABA (Megabit Bilişim A.Ş.) yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları ve bu platformda yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcının kendi kusurundan kaynaklanan kayıplarından dolayı CoinBABA ve/veya çalışanları ile ilgili bir suçlama veya cezai yaptırım talebinde bulunamayacağını peşinen kabul eder.

5.1.8.

Kullanıcı şifresini unuttuğu takdirde,                                                   

 • Giriş sayfasında yer alan Giriş Bilgilerini mi Unuttunuz? bağlantısına tıklar,    
 • Kayıt olurken beyan etmiş olduğu e-posta adresini yazdıktan sonra, gerekli doğrulama kodunu girer,
 • Talep Oluştur butonuna basar ve şifre sıfırlama linkini içeren mail, mail adresine iletilir.

Kullanıcı bu iletişimin ve kendisine ait iletişim kanallarının güvenliğinden bizzat sorumludur.

5.1.9.

Kullanıcılar kendi hesaplarının güvenliklerini sağlamak zorundadır. Tavsiye edilen güvenlik önlemleri:

 • Kullanıcı adı ve şifresinin kimseyle paylaşılmaması
 • Güçlü bir şifre kullanılması
 • Platformda kullanılan şifrenin yalnızca platformda kullanılması
 • Elektronik işlem platformuna her zaman “https” yoluyla bağlantı kurulması ve elektronik işlem plaformuna girişlerde “https://www.coinbaba.net” ya da "https://coinbaba.net" adreslerinin kontrol edilerek giriş yapılması

Tarafımızca bildirilen güvenlik önlemleri, tavsiye niteliğinde olup, söz konusu güvenlik önlemleri alınmış olmasına rağmen, kullanıcının doğmuş ya da doğacak olan zararlarından CoinBABA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5.1.10.

CoinBABA platformlarında oluşturulan her bir kulllanıcı hesabı sadece bir onaylı gerçek kişiye aittir. Kullanıcı platforma üye olduktan sonra sahip olduğu hesabını ve haklarını üçüncü şahıslara devredemez, satamaz, bağışlayamaz ve her ne ad altında olursa olsun üçüncü kişilere kullandırılamaz. İlgili durumun tespiti halinde, kullanıcının CoinBABA hesabının durduma / silme hakkı CoinBABA’ ya ait olup, dolandırıcılık kapsamında gerekli kamu kurum ve kuruluşlarına haber verme hakkı CoinBABA’ ya aittir.

5.1.11.

Kullanıcının hesabını işbu kullanım sözleşmesinin 5.1.10 maddesinde yazdığı şekilde farklı biri tarafından kullandırmasının/ kullanılmasının tespiti halinde CoinBABA kullanıcının hesabını hiç bir bildirime gerek görmeksizin süresiz askıya alma ve üyeliği silme hakkına sahiptir.

5.1.12.

İşbu kullanım sözleşmesinin 5.1.11. maddesinde geçerli olan durumun yaşanması halinde; CoinBABA madde içerisinde saklı olan haklarını kullanması sebebiyle, kullanıcı CoinBABA’ yı gayri kabili olarak rücu ettiğini kabul eder. Bu madde kapsamında meydana gelen tüm zararlardan ve cezai müeyyideler tamamen kullanıcı mesuldür.

5.1.13.

İşbu kullanım sözleşmesinin 5.1.11 maddesinin sonucu olan süresiz askıya alma yada üyeliğin silinme işleminin sonucunda, kullanıcının mevcut Kripto Para / TL – USD mevduatlarının iadesi hususunda ivedilikle gerekli işlemler yapılacaktır.

5.1.14.

Kripto para cüzdanları ardışık rakam ve harflerden oluştuğu için, kullanıcı kripto parasının transferi konusunda azami önemi göstermekle sorumludur. Kullanıcı tarafından, transfer edilecek olan kripto paranın yanlış bir cüzdana gönderilmesinden hiçbir şekilde CoinBABA platformu sorumlu değildir.

5.1.15.

CoinBABA, işlemlerin şüpheli görülmesi halinde kullanıcılarının yaptıkları para transferlerini iade ve iptal etme hakkına sahiptir.

5.1.16.

Kullanıcılar yalnızca hukuka uygun amaçlarla platformun sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirler ve işlemlerini yapabililirler. Kullanıcıların platform üzerinde aldığı hizmetleri kullanarak yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Kullanıcıların hukuka aykırı işlem yapmalarının fark edilmesi halinde, CoinBABA hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi, her türlü hukuki yola başvurma ve gerekli güvenlik tedbirlerini alma, hakkına sahiptir.

5.1.17.

Platforma para yatırma işlemleri, CoinBABA’nın kullanıcıya gönderecek olduğu transfer kodunun, kullanıcının ödeme açıklamasına yazması ile geçerlilik kazanmaktadır. Kullanıcı, CoinBABA hesabına para yatırırken kendi adına kayıtlı banka hesap numarasından ödemeyi göndermesi gerekmektedir. Farklı isimlerden transfer yapılması halinde, durumun tespitiyle birlikte yapılan hatalı ödeme gönderene iade edilecektir. Yanlış yatırılan ücretin iade sürecininde yaşanacak gecikmelerden kullanıcı mesuldür. Paranın geri iade sürecine ilişkin iade yönergelerine coinbaba.net platformlardan erişilebilir.

5.1.18.

ATM'ler üzerinden kartlı / kartsız bankacılık yöntemleri ile transfer yapılmamalıdır. Bu tip işlemlerin tespiti halinde, CoinBABA söz konusu transferleri iade etme hakkına sahiptir. Transferlerin iade sürecine ilişkin iade yönergelerine CoinBABA.net platformlarından erişilebilir.

5.1.19.

Para yatırma ve çekme işlemleri için CoinBABA’nın kullanmış olduğu 3. Parti yazılımlar her bir işlem başına, işleme özel bir kod oluşturmaktadır. Bu kodun beyan edilen süresinin dışında işlem yapılması durumunda CoinBABA doğacak veya doğabilecek zararlar veya kayıplardan sorumlu değildir.

5.1.20.

Kullanıcının, çekmek istediği bedel miktarında CoinBABA tarafından bir şüphe duyulması durumunda CoinBABA kullanıcıdan kimlik, adres ve diğer bilgileri belgelemesini isteme hakkına sahiptir. İşbu maddenin geçerliliği ve yürütmesinin durdurma hakkı tamamıyla CoinBABA’ ya aittir.

5.1.21.

CoinBABA reddettiği ve gerçekleştirmediği transferlerin iadesi için kimlik ibrazı ve transferi gerçekleştiren kişinin banka hesap bilgisini isteme hakkına sahiptir. CoinBABA tarafından, işleme dair şüphe duyulması durumunda ek bilgi / belge isteme hakkına sahiptir. Ek bilgi / belgeler kullanıcı tarafından sağlanmadığı sürece ödemenin yapılmaması hakkına CoinBABA sahiptir.

5.1.22.

CoinBABA para yatırma ve çekme kurallarında değişiklik yapma hakkına tek taraflı olarak sahiptir. Para yatırma ve çekme kurallarına, platform üzerinden erişilebilmektedir.

5.1.23.

Kullanıcı, CoinBABA hesabını Bitcoin Cüzdanı olara k kullanmayacağını ve Bitcoin çekimlerini kendisine ait bir cüzdanın adreslerine yapacağını taahhüt eder. Kullanıcı, CoinBABA tarafından yapılacak mükerrer veya hatalı transferleri geri iade etmekle yükümlü olduğunu şartsız kabul eder.

5.1.24.

Kullanıcının, platformu kullanması sebebiyle doğacak olan tüm vergi mükellefiyetlerinden kendisi sorumludur.

5.1.25.

CoinBABA destek hizmetlerini yalnızca [email protected] e-posta adresi üzerinden sağlamaktadır. CoinBABA bu e-posta adresi dışında bir yöntem ile kullanıcılarına destek hizmeti sağlamaz, destek yazışmalarında şifre sormaz, kullanıcılarından kripto para göndermeleri için bir kripto para adresi bildirmez. Bu husus bir tebliğ niteliğinde olup, CoinBABA bahsi geçen e-posta adresi dışındaki bir adresten gönderilmiş bir e-posta sebebiyle kullanıcılarının uğradığı ya da uğraması muhtemel zarar ve kayıplardan sorumlu tutulamaz.

5.1.26.

Kullanıcı, kendisine ait iletişim kanalları (e-mail hesabına erişememe, 2FA kodlu telefonun çalınması/ kaybolması vb., şifresinin çalınması vb.)  ile ilgili bir sıkıntı yaşaması halinde [email protected]  mail adresine durumla ilgili yardım talep maili iletmelidir. Durumun geç bildirilmesi vb. kullanıcı tarafından yapılan durum tespitinin tarafımıza geç ulaşması halinde, CoinBABA doğacak veya doğabilecek zararlar veya kayıplardan hiçbir durumda sorumlu değildir.  

5.1.27.

CoinBABA  hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) CoinBABA’ dır. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen CoinBABA’ ya aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına hiçbir şekilde izin verilmemektedir.

5.1.28.

Kullanıcı işbu kullanım sözleşmesinin 5.1.27. maddesindeki tüm hükümlere aykırı hareket etmeyeceğini kabul beyan ve taahhüt eder. Kullanıcının bu hükümlere aykırı davranması, sözleşmenin tek taraflı ve haklı fesih nedeni olup tüm hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya aittir.

5.1.29.

İşbu kullanım sözleşmesi, kullanıcı ile CoinBABA arasında, kullanıcı tarafından platforma kayıt olurken onay verilen hükümleri kapsamaktadır. Kullanıcı platforma kayıt olmak için hazırlanan bu sözleşmeyi kabul etmekle yükümlüdür, kullanıcı sözleşmesinde yazan maddelerden hiçbirini değiştiremez veya yok sayamaz. Aksi halde, kullanıcı sözleşmemizde yazan maddeler kabul edilmiyorsa, platforma erişim sağlanmayarak, hiçbir hizmetin kullanılmaması gerekmektedir.

İşbu kullanım sözleşmesi, kullanıcı tarafından dikkatli bir şekilde okunmalıdır. CoinBABA platformuna, kullanıcıların kullanımı için tesis edilmiş özel içeriklere ulaşılmak suretiyle kullanılabilmesi, kullanıcı tarafından burada belirtilen koşullara uyulduğunun kabul ve taahhüt edilmesi ile geçerlilik kazanmaktadır. Buna bağlı olarak, kullanıcının bu koşulları tamamen kabul ettiği varsayılmakta; ek olarak kullanıcı işbu sözleşmede yer alan tüm düzenlemeleri, daha sonra hiçbir itiraza mahal vermeyecek şekilde okuduğunu ve kayıtsız, koşulsuz onayladığını kabul ve taahhüt etmektedir.

5.2. CoinBABA’nın Hak ve Yükümlülükleri

5.2.1.

CoinBABA bir kripto para alış satış platformudur. Platform üzerinden kullanıcılar birbirlerine açık arttırma veya eksiltme yöntemi ile kripto para birimlerini alır veya satarlar. CoinBABA bir aracı platform olup, kullanıcıların girmiş olduğu alım – satım fiyatlarını şeffaf ve etkin olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Platform üzerinde yansıtılan fiyatlar kullanıcıların alım – satım fiyatları olduğu için, fiyatlarda olan değişikliklerden dolayı kullanıcıların zarara uğramasından ve ya doğacak zararlardan CoinBABA sorumlu tutulamaz.

5.2.2.

CoinBABA benzer alış satış platformlarından bağımsız bir şirkettir ve herhangi bir kuruluşun temsilcisi değildir. Kullanıcı tarafından CoinBABA haricinde bir alış satış platformunda yapılan alış - satış işlemlerinden ve bu işlemlerden doğan ya da doğacak zarardan CoinBABA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5.2.3.

CoinBABA platformunda alış – satış listesi, kullanıcıların vermiş olduğu al – sat emirleri üzerinden oluşmaktadır, güncel fiyatı platform kullanıcılarının girmiş olduğu emirler belirlemektedir.  Platform, kripto para al-sat işlemlerine olanak vermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmanın getirdiği belli başlı riskler vardır. Kullanıcılar işbu sözleşmenin kabul edilip onaylanması ile kripto para birimlerine yatırımının risklerini anladıklarını ve gerçekleştirdiği alım – satım işlemlerinin sebebiyet vereceği zarar ve ziyanlardan CoinBABA’yı sorumlu tutmayacaklarını beyan ve taahhüt ederler. Fiyat değişimlerinden oluşan kâr ve zararlardan kullanıcılar sorumludur. Kullanıcılar girmiş olduğu alım- satım işlemlerinin  işleme dönmesi sonucu olarak kayıp ya da zarar yaşaması durumunda CoinBABA’dan hiçbir hak talep edemezler.

5.2.4.

CoinBABA üzerinden satın alınan kripto paraların nasıl kullanıldığının, nereye ve ne amaçla transfer edildiğinin, bir suçta kullanılıp kullanılmadığının, teknik olarak takibi mümkün değildir. Kripto paraların kötüye kullanılmasından doğan ya da doğacak, kullanıcı ya da üçüncü kişilerin zarar ve kayıplarından, menfi veya müspet zararlarından CoinBABA sorumlu tutulamaz.

5.2.5.

Kripto para kullanımı ile ilgili yasal sorumluluklar ve vergi mükellefiyetlerinden işbu sözleşmenin 5.1.24 maddesinde de yazdığı üzere kullanıcılar bizzat kendileri sorumludur. CoinBABA, kullanıcıların kazanç ve kayıplarından oluşan vergisel mükellefiyetlerinden sorumlu tutulamaz.

5.2.6.

CoinBABA, Kullanıcılar adına muhafaza edilen hesaplarda bulunan kripto paraların güvenliği için basiretli bir tüccar olarak azamı özeni göstermekle yükümlüdür. CoinBABA platformu kullanıcının güvenliği adına, 2FA’ yı sistemlerinde aktif olarak kullanıcılarına sunmuştur. Kullanıcılara ait kripto paralar, herhangi bir siber saldırıya karşı internet bağlantısı olmayan ortamlarda (cold storage) saklanır. Ancak CoinBABA’nın tüm bu çabalarına rağmen yine de oluşabilecek hırsızlık / dolandırıcılık olaylarından dolayı CoinBABA sorumlu tutulamaz.

5.2.7.

Her Kullanıcı, işbu kullanım sözleşmenin kullanıcı hak ve yükümlülükleri başlığı altında 5.1.10. maddede de açıkça yazdığı üzere sadece bir Kullanıcı hesabına sahip olabilir. Kullanıcı platfformu sadece işbu kullanım sözleşmesinde  tanımlanan hizmetlerden faydalanılması amacı ile kullanabilir. CoinBABA, aynı kişi tarafından kullanılan birden fazla Kullanıcı hesabı bulunması durumunda ilgili Kullanıcı hesaplarını ihbarsız olarak askıya alma / sonlandırma hakkına sahiptir.

5.2.8.

CoinBABA platformu kayıt koşullarını sağlayan her gerçek kişiye hizmet sunmaktadır.

5.2.9.

CoinBABA tüm kullanıcılara adil bir borsa altyapısı hizmeti sunacağını taahhüt etmektedir. İşbu sözleşmenin 1.3. maddesinde de açıkça yazdığı üzere serbest rekabet şartlarını korumak, güvenilir, şeffaf, rekabetçi, dürüst borsa şartlarını korumak adına piyasa koşullarını manipüle eden kullanıcı emirleri giren, girdiği emirler işlemlere dönüşen karşılıklı alım- satım işlemlerini süpheli işlem olarak görebilir ve borsanın stabilitesini bozacak kullanıcılara gerekli yaptırımları yapma hakkına sahiptir.

5.2.10.

CoinBABA, işlemlerin teknik hatalardan dolayı, gerçekçi olmayan fiyatlardan gerçekleşmesi gibi durumlarda, sistemi düzeltmek ve doğru çalışmasını sağlamak adına, bu işlemleri iptal edebilir veya geri alabilir. İptal ve geri alma sırasında bu Kullanıcı hesapları dondurulabilir, eğer herhangi bir ödeme yapıldı ise haksız yapılmış ödemenin iadesi istenebilir, iade edilmemesi halinde CoinBABA her türlü hukuki yola başvurma hakkına sahiptir. Bu tarz işlemlerden dolayı CoinBABA sorumlu tutulamaz ve hak talep edilemez.

5.2.11.

Kullanıcı; platform üzerinde   altyapısal ve yazılımsal teknik arızaların oluşabileceğini kabul eder.  CoinBABA; oluşan arızanın en kısa sürede giderilmesi hususunda gerekli çabayı gösterecektir.

Kullanıcıların mevduat güvenliği için; CoinBABA tarafından yapılan bakım – onarım işlemleri, teknik arızaların giderilmesi kapsamında, kullanıcıların girmiş olduğu açık emirlerin tamamını / bir kısmını CoinBABA iptal edebilir. İptal durumunda, piyasanın hareketine göre kullanıcıların gerçekleşmediği işlemleri için CoinBABA sorumlu tutulamaz.   

5.2.12.

CoinBABA kullanıcılar tarafından yapılan para transferlerini hiçbir gerekçe göstermeksizin kabul etmeme hakkına sahiptir. Kullanıcılar CoinBABA’ ya yatırdığı ve iade edilecek olan parayı, coinbaba.net platformlarında yer alan iade yönergeleri doğrultusunda iade alabilirler.

5.2.13.

CoinBABA kullanıcı tarafından yapılan havale işlemlerini en kısa sürede kullanıcı hesabına yansıtacaktır. Para yatırma ve / veya para çekme işlemlerinin Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanununda sayılan ‘’mücbir sebep halleri’’ ile hiç gerçekleştirilememesi veya geç gerçekleşmesi halinde doğacak zararlardan sorumlu olmayacaktır.

5.2.14.

İşbu kullanım sözleşmesinin 5.1.20 maddesi kapsamında CoinBABA tarafından talep edilen kimlik, adres, diğer bilgi-belgelerin geç yada hiç gelmemesi halinde doğacak hiç bir zarardan CoinBABA sorumlu değildir.

5.2.15.

İşbu kullanım sözleşmesinin 5.1.3. maddesinde de açıkça belirtildiği üzere, üyelik kaydında gerekli belgeler yüklenmediği sürece üyelik statüsü onaysız hesap olarak kalacaktır.

Onaysız hesap sahibi kullanıcı, CoinBABA platformu üzerinde kripto para alım – satım işlemi yapamayacaktır.

Onaysız hesap sahibi kullanıcılar, kripto para alım – satım işlemlerini yapabilmek için hesaplarını onaylı hesap statüsüne getirmesi gerekmektedir.

5.2.16.

CoinBABA, kullanıcılarının günlük / haftalık / aylık işlem hacimlerine göre üyelik tipleri belirlemek ve üyelik tiplerine göre farklı ücretlendirme, limitler koyma hakkına sahiptir.

CoinBABA, üyelik tipleri ve limitlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

5.2.17.

Kullanıcıların, platform üzerinden mevduat / kripto para çekim talebi girdiklerinde, talepler sürekli olarak takip edilmekte ve bir sıra dahilinde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle çekim talebi girildikten sonra CoinBABA, tüm gönderimleri sıra dahilinde yapmakta olup, en kısa sürede kullanıcıya ödemesini gönderecektir. Ödemenin gecikmesi vb. durumlarında kullanıcının mevduat / kripto parasında oluşabilecek dolaylı zarardan CoinBABA’ yı sorumlu tutmayacaktır.

 

5.2.18.

CoinBABA olarak, sunmuş olduğumuz hizmet kapsamında (telekomünikasyon altyapısından kaynaklanan arızalar, elektrik kesintisi, siber saldırı vb.),  mücbir sebep olarak sayılabilecek durumlar oluşması halinde (belirli bir bölgeyi etkileyen doğal afet, isyan, savaş, grev, lokavt, seferberlik ve kötü hava koşulları da dâhil),  ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olması durumunda ve önceden tahmin edilemeyen, taraflara kabili isnat olmayan, önlenemeyen, giderilemeyen ve edinimi yerine getiremeyen tarafın alternatif kaynaklar, iş sürekliliğini sağlama planları veya başka yöntemlerle önüne geçmesinin mümkün olmadığı, borcun işbu Sözleşme’ye uygun olarak ifasını imkansız veya ifayı talep etmenin objektif iyiniyet kuralına açık aykırılık oluşturacağı Mücbir Sebep olarak sayılan nedenlerin ortaya çıkması halinde, Sözleşme’de belirlenen yükümlülüklerini yerine getiremeyebilir.

İşbu maddede yazan ve detayları belirtilen; mücbir sebep ve ifa güçlüğü olması halinde CoinBABA platformunu kullanan kullanıcı, CoinBABA’ dan herhangi bir talepte bulunmayacaktır ve CoinBABA hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır. İlgili durumların oluşması ve etki süresi boyunca tarafların karşılıklı ticari işlemlerini askıya alma hakkı CoinBABA’ ya aittir.

İşbu maddede yazan durumların oluşması halinde, süreden bağımsız olarak sözleşmeyi tek taraflı fesh etme hakkı CoinBABA’ nındır.

6. Ücretlendirme

6.1.

CoinBABA, Hizmet'lerle ilgili ücretleri coinbaba.net internet adresinde ilan etmektedir.  Bu bölümde bulunan ücretler, işbu kullanım sözleşmesinin ayrılmaz parçası olup, ilan edildiği andan itibaren geçerlilik kazanacaktır.

6.2.

CoinBABA, her alış ve satış işlemlerinde kullanıcılarından kendi belirlediği bir oran üzerinden komisyon ücreti (hizmet bedeli) alma hakkına sahiptir. CoinBABA, bu ücretler ve oranlar üzerinde dilediği zaman önceden bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına sahiptir.

6.3.

CoinBABA, her TL çekme işleminde kullanıcılarından kendi belirlediği bir işlem ücreti alma hakkına sahiptir. Kullanıcı, işbu kullanım sözleşmenin kabul ve onaylanması ile, bu işlem ücretinin alınmasını kabul etmiş sayılacaktır. Kullanıcı, bu işlem ücretlerinin iadesi hususunda CoinBABA’ ya talepte bulunamaz.

6.4.

Kripto para transferleri iade edilemez, dolayısıyla kullanıcı tarafından yapılan yanlış işlemlere yönelik CoinBABA tarafından tahsis edilen komisyon veya işlem ücretlerinin iadesi mümkün değildir. Kullanıcıların bu ücretlerin iadesini isteme hakkı bulunmamaktadır.

6.5.

Kullanıcı bu madde hükümlerini işbu kullanım sözleşmenin imzalanması ile peşinen kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı hatalı yaptığını düşündüğü işlemlerden dolayı CoinBABA’ yı gayri kabili rücu ettiğini beyan ve taahhüt eder.

6.6.

CoinBABA platformunu kullanan kullanıcıların, belirli periyot dilimleri arasında yapmış oldukları işlem hacmine göre; CoinBABA kullanıcıları belirli üyelik sınıfları altına almak ve farklı üyelik sınıflarına farklı ücretlendirme ve  limitler koyma hakkına sahiptir. İlgili işlemin; uygulanması, uygulanma süresi, sınıfları oluşturan alt – üst limitleri değiştirme hakkı, farklı üyelik sınıflarına farklı limitlerin uygulanması vb. tüm hakları değiştirme hakkı CoinBABA’ nındır.

7. Gizlilik Politikası

7.1.

İş bu sözleşmenin kullanıcı tarafından kabul ve onaylanması halinde, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması hakkındaki Kanundan ve destek.coinbaba.net internet sitesinden erişebilecek olduğunuz Kişisel Verilerin İşlenmesi Sözleşmesinin tüm maddelerinden doğan hak ve yükümlülükleri, CoinBABA ile Kullanıcı karşılıklı olarak kabul edilmiş sayılacak ve Kanun kapsamına uygun olarak davranacaklarını kabul ve tahahhüt ederler. İşbu madde kapsamında, Kişisel Verilerin İşlenmesi sözleşmesi bu kullanıcı sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır.

7.2.

CoinBABA, Kullanıcıların şahsi bilgilerini (kimlik, fatura, adres, e-mail, telefon, faks, demografik bilgiler veya müşteri numarası vb.) yasal zorunluluklar veya kullanıcının açık rızası haricinde üçüncü şahıslara vermeyeceğini taahhüt eder.

7.3.

Kullanıcıların vermiş olduğu bilgiler Kullanım Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

7.4.

CoinBABA, kullanıcıların IP adreslerini, platforma erişim sağladıkları cihazların modellerini, işletim sistemlerini ve tarayıcı bilgilerini tespit etmekte ve kayıt altına almaktadır. CoinBABA, bu kayıtları kullanıcı bazında anonim halde genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak, sistem ve kullanıcı hesap güvenliğini sağlamak, sahtecilik ile mücadele etmek ve kanuni yükümlülüklere uymak amaçları için kullanabilir.

7.5.

CoinBABA, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde iş birliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. CoinBABA, iletişim faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişim / pazarlama yapacağını, kullanıcının isteği dışında iletişim yapmamayı, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

7.6.

CoinBABA, Site içerisinde başkaca sitelere link(bağlantı) sağlayabilir. Anlaşmalı olduğu 3. Partilerin reklamlarını ve / veya çeşitli hizmetlere ilişkin başvuru formlarını yayınlayabilir, Kullanıcıları bu formlar ve reklamlar aracılığıyla reklam veren veya anlaşmalı 3. partilerin sitesine yönlendirebilir. CoinBABA, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

7.7.

İşbu kullanım sözleşmenin 7.2 ve 7.3 maddesinde de yer verildiği üzere, CoinBABA kullanıcıya ait bilgileri gizli tutmayı ve buna yönelik her türlü tedbirleri almayı taahhüt eder. Ancak aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik bildirimi hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar:

-Kanun, KHK, Yönetmelik vb. yetkili hukuki makamlar tarafından çıkarılan ve yürürlükte bulunan yazılı hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller,

-CoinBABA’nın kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmalarıyla ilgili hallerde,

-Yetkili idari ve / veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde,

-Kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerde.

7.8.

CoinBABA, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanıcıyı veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi işbu bildirimle taahhüt etmektedir.

8. Sorumsuzluk Beyanı

8.1.

CoinBABA.net Site’si üzerinde sunulan her tür içerik, 3. Partilerden ve kamuya açık kaynaklardan toplanan verilerden oluşmaktadır. Tüm veriler, analizler, raporlar, istatistikler herhangi bir düzenleme veya yönlendirme olmadan bilgileri otomatik işleme tabi tutmuş bir yazılım tarafından işlenmekte ve objektif olarak sunulmaktadır. CoinBABA tarafından sunulan her türlü haber ve raporlar; sadece bilgilendirmeye ve tavsiyeye yöneliktir, doğrudan çözüm -  sonuç, hukuki görüş, politik ve sosyolojik araştırma bilgisi özelliği taşımamaktadır , kesin doğruluğu garanti edilmemektedir. Veriler birbiriyle çelişkili veya tutarsız olabilir. Bu tür durumlarda CoinBABA hiçbir sorumluluk üstlenmez.

8.2.

CoinBABA, kendisi tarafından sunulan içeriklerin kullanıcı yoluyla herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından elde edilecek sonuçlarla ilgili olarak, her türlü ticarete elverişlilik, performans, pazarlanabilirlilik, belli bir amca uygunluk veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere ister açık ister örtülü olsun, hiçbir şekilde garanti vermez. Tüm içerikler kullanıcıya olduğu gibi sunulmaktadır. CoinBABA, içeriklerin kullanılmasından doğabilecek kar kayıplarından yada menfi zararlardan sorumlu tutulamaz. CoinBABA tarafından sunulan içeriklerdeki herhangi bir kişiye, kuruma, şirkete, markaya yapılan atıf, bu kişilerin / kurumların / şirketlerin / markaların piyasa değerlerine, çeşitli kriterlerdeki sıralamalarına, marka değerlerine etki yapacak veya hisse senetlerinin satın alınmasına, satılmasına veya elde tutulmasına yönelik bir tavsiye değildir.

8.3.

Yasaların izin verdiği azami ölçüde CoinBABA kendisinden kaynaklanacak özel, doğrudan veya dolaylı zararlardan dolayı (kar kaybı, ticaret zararı, sistem ve üçüncü kişilere ait içeriğin kullanımı) zorluk veya gecikme de dahil olmak üzere bununla da sınırlı kalmamak kaydıyla  sorumlu tutulmayacaktır.

8.4.

CoinBABA kendisinin doğrudan sebebiyet vermediği hallerden dolayı uğranılacak zararlardan kullanıcıya karşı sorumlu olmayacaktır. Bu durum, elektronik, mekanik, iletişim, vb. platformun bağlı olduğu cihazlarının arızası, izinsiz giriş, virüs, hırsızlık, operatör hataları, aşırı yada olağanüstü hava koşulları, yangın, savaş, darbe girişimi, iş anlaşmazlığı ve diğer iş problemleri konularını da içermektedir.

9.Hukuki ve Cezai Müeyyediyeler

 9.1.

Platforma giriş yapan kullanıcı, kriptoparalar ile ilgili BDDK, SPK, Ekonomi Bakanlığı ve diğer tüm kamu kurum kuruluşları tarafından yayınlanmış olan ve yürürlülüğe girmiş, olan tüm tebliğ / yasa / kanunları okumuş anlamış ve kabul etmiş sayılır. Kullanıcılar, platform üzerindeki tüm işlemleri bu bilinç altında yapacaktır. Kullanım sözleşmesi onay tarihinden sonra, ilgili kamu kurum kuruluşları tarafından yayınlanacak yeni tebliğ yasa kanun ve KHK’ ları platform kullanıcıları peşinen kabul etmiş sayılır. 

9.2.

Kullanıcı tarafından platformun hukuka aykırı amaçlarla kullanılması durumunda kullanıcı işbu sözleşmenin 5.1.5 maddesi uyarınca doğacak tüm hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur. Bu hususta CoinBABA’ yı gayri kabili rücu ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 9.3.

Kullanıcı, platformu Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve mevzuatları kapsamında kullanacağını taahhüt eder. Yasalara aykırı kullanım halinde CoinBABA, kullanıcıya ait tüm bilgileri yetkili merciler ile paylaşma hakkına ve yetkisine sahiptir. Bu husus gizliliğin ihlali kapsamında değerlendirilemez ve CoinBABA’ ya her hangi bir sorumluluk atfedilemez.

10. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

10.1.

Platformun kullanımından doğan ve / veya yasal uyarıda yer alan koşul ve hükümlere ilişkin ve / veya bu platform ile bağlantılı olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda işbu Kullanım Sözleşmesi ve Türkiye Cumhuriyeti Hukuku esas olup, İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

11. Sözleşme Değişiklikleri

11.1.

CoinBABA bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına tek taraflı olarak haizdir. CoinBABA yapılan değişiklikleri elektronik işlem platformunda ilan edecektir. Kullanıcı, işbu kullanım sözleşmesinin kabulü ile CoinBABA tarafından yapılacak Kullanım değişikliklerini de önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder. Kullanıcı, platforma erişim sağladığı tarihte güncel yayında olan ‘’Kullanıcı Sözleşmesinin’’ erişim tarihindeki halini kabul etmiş sayılır.

Platform üzerinden erişilebilen kullanıcı sözleşmesinde, sözleşmenin en son güncellendiği tarih ‘’ Son Güncelleme Tarihi ‘’ haliyle yazacaktır.

12. Yürürlük ve Kabul

12.1.

Kullanıcı tarafından CoinBABA, kripto para alım / satım platformuna kayıt olduğunuz ve ek belgeleri platform üzerinden sisteme yüklemeniz sonucunda Kullanım Sözleşmesi'nin tamamını okuduğunuzu, içeriğini bütünü ile anladığınızı ve tüm hükümlerini onayladığınızı kabul, beyan ve taahhüt etmektesiniz. Kullanım Sözleşmesi CoinBABA tarafından platform üzerinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır.

12.2.

Kullanım Sözleşmesi’nin şartlarını kabul etmeyen kullanıcıların platformu ve platform üzerinden sağlanan servisleri kullanmamaları gerekmektedir. Aksi halde doğmuş ya da doğacak olan zararlardan CoinBABA sorumlu tutulamaz.

13. Sözleşme Süresi

İşbu sözleşme toplam 27 sayfa 13 ana başlıktan oluşmakta olup; bir tarafta CoinBABA, diğer tarafta kullanıcı arasında kullanıcının CoinBABA platformuna kayıt olduğu esnada okumuş, anlamış ve kendi rızası ile  vermiş olduğu elektronik onay ile yürürlülük kazanmış olup, kullanıcının platform üzerinde hesabı aktif olduğu sürece süresizdir.

 

SON GÜNCELLEME TARİHİ: 01.03.2018